Úvodní stránka » Obkladový kámen VIKO » Obkladový kámen VIKO

Obkladový kámen VIKO 


Škála obkladových prvků společnosti Viko je opravdu široká, počínaje umělým kamenem z vlastní produkce, až po umělý a přírodní obkladový kámen z dovozu. V nabídce jsou rovněž velkoformátové betonové dlažby, určené zejména pro zahradní architekturu.

Oblast použití výrobků je opět velmi rozmanitá, například:

  • Obložení soklů, částí nebo celých fasád domů
  • realizace na zateplené fasády - obložení krbů a komínů
  • povrchové úpravy opěrných zdí a plotů
  • dekorace interiérových stěn, barových pultů apod.
  • venkovní dlažba kolem domu, v pergole či v zahradě.


Ke všem obkladům jsou v nabídce rohové prvky, vyjma přírodního kamene.
Rovněž nabízíme širokou škálu příslušenství, lepidel, spárovacích hmot apod.


Při výrobě umělého kamene se používají materiály, běžné při výrobě betonu, tj. křemenný písek řízené křivky zrnitosti, bílý nebo šedý cement a běžné chemické přísady. V případě barvených prvků je betonová směs probarvována ve hmotě kvalitními anorganickými pigmenty. Všechny komponenty pocházejí z dozorovaných zdrojů a je u nich stejně jako u našich výrobků průběžně sledována hodnota hmotnostních aktivit tak, aby byly s rezervou splněny požadavky hygienických předpisů.
 Obkladové prvky nejsou určeny jako nášlapná vrstva pocházených ploch. V případech, kdy jsou tyto prvky kladeny na plochy bez funkční hydroizolace nebo v soklových zónách, soustavně vystavených odstřikující vodě, může dojít vlivem transportu vodou rozpustných solí nebo volného vápna do pohledového odpařovacího líce ke tvorbě bílých výkvětů. Tento jev vzniká sporadicky u jakýchkoli betonových výrobků a nelze mu technologicky předejít, lze ho však preventivně omezit hydrofobizací pohledového líce obkladu vhodným přípravkem (Impregnace). Pokud se výkvět objeví, tak pouze jednou v životnosti výrobku a časem mizí např. vlivem kyselých dešťů.
 

 

Vlivem nestandardní barevnosti plniv (písek, cement) a zrání betonu, může dojít u různých výrobních šarží k mírným barevným odchylkám a při dlouhodobém skladování ve vlhku i k tvorbě světlejších či tmavších skvrn. Tyto jevy korespondují s barevnou variabilitou přírodních materiálů a nejsou výrobcem považovány za chybu. Obklad naopak v ploše vyznívá mnohem přírodněji. V tomto smyslu nelze reklamovat barevnost dodaného zboží".
 

 

Novinky

archiv

Stálá prezentace

Stálá prezentace našeho sortimentu je také k nahlédnutí v suterénu OD LABE v Ústí nad Labem 


Keramické obklady

Koupelnové a kuchyňské keramické obklady a dlažby 
od 169,- CZK m² vč. DPH
 
Info na prodejně

 

Připravujeme


Od 01.02.2013 pro Vás připravujeme rozšiříření nabídky stávajícího sortimentu o kamenné, betonové a cihlové dlažby.

Naši partneři